קופת גמל להשקעה – חיסכון בטוח ותשואה גבוהה

תאריך פרסום: 5 בינואר 2018
קופת גמל להשקעה סלע

השחקנית החדשה בתחום הביטוח – קופת גמל להשקעה, הופיעה על מפת המוצרים הפנסיוניים החל מסוף שנת 2016. השקתה על ידי רשות שוק ההון ומשרד האוצר, עוררה עניין רב אצל החוסכים והמשקיעים, שזה מכבר, חיפשו אלטרנטיבות משתלמות וזמינות יותר לפוליסות החיסכון ולפיקדונות קצרי המועד שמציעים הבנקים. השם "קופת גמל" אולי עלול לעורר את הקונוטציות של קופות הגמל הוותיקות והמוכרות, אולם, למעשה, אם בוחנים אותן מקרוב (כפי שאנחנו מתכוונים לעשות מיד), מגלים, כי פרט לשם, אין הרבה קווי דמיון בין שתי קופות הגמל – בין קופת הגמל הוותיקה והנוקשה לבין קופת הגמל החדשה והגמישה.

 

מהן יתרונותיה של קופת גמל להשקעה?

על מנת להיות מסוגלים להעריך את יתרונותיה של קופת גמל להשקעה, הבה נזכר בתכונותיה של קופת הגמל המסורתית: קופות הגמל הישנות סווגו כחסכון המיועד לגיל הפרישה, וככזה, כל משיכת כספים מהן הייתה מלווה בקנס משמעותי, כך שגם הכסף שלכם שחסכתם, פרי עמלכם, בעצם לא היה שלכם, ולא היה זמין לשימושכם, במקרה ונזקקתם לו לפני שהגעתם לגיל היציאה לגמלאות.

 

אפשרות משיכה בכל נקודת זמן וללא קנס!

לעומת זאת, היחס אל קופות הגמל להשקעה הוא כאל תוכניות חסכון נזילות, אשר מעניקות לכם פטור ממס הכנסה בעת משיכת הכספים מהן כקצבה חודשית לאחר גיל 60 (בניגוד לקצבת הפנסיה המחויבת במס הכנסה). או, במידה ותרצו למשוך כספים מקרן כזו לפני הגיעכם לגיל 60, תוכלו לעשות זאת ללא הקנס שליווה את קופת הגמל הישנה, אלא בתשלום מס ההכנסה על רווחי הון.

 

אפשרויות ניהול גמישות וחוסר התייחסות לניוד בין אפיקי ההשקעות כאל אירוע מס

בניגוד לקופות הגמל המסורתיות, אשר נוהלו על ידי גופים מוסדיים, קופת גמל להשקעה פותחת בפניכם אפשרויות השקעה בקופות הגמל בניהול אישי (Individual Retirement Account – IRA), בהן, החוסך, או מנהל התיקים שלו, הם אלה הנותנים את הוראות ההשקעה. כאן, באה לידי ביטוי במיטבה אותה גמישות ידועה המאפיינת את קופת הגמל להשקעה. יש באפשרותכם לעבור בין אפיקי ההשקעה השונים בתוך החברה עצמה, או שאתם יכולים לעבור בין חברות שונות כשכל מעבר כזה, מבחינת רשויות המס איננו נחשב ל"מכירה", ולכן, לא תחויבו בתשלום מס ההכנסה (אשר חל בעת אירוע מס – מכירה).

 

דמי ניהול, אפשרויות הפקדה שונות, תקרה ורצפה

יתרון משמעותי נוסף, הוא כי דמי הניהול המקסימליים על קופת גמל להשקעה הם 4% מגובה ההפקדה של החוסך (דמי ניהול מההפקדות) ועד ל-1.05% מסכום הכסף שנצבר בקופת הגמל עד בכל שנה (דמי ניהול מהצבירה), ואף זה, נתון ליכולת המשא ומתן של החוסך.

עוד ביטוי לגמישותה של הקופה הן אפשרויות הפקדת הכספים המרובות שלה – באמצעות הוראת קבע בבנק, באשראי או בהפקדה חד-פעמית, ללא סכומי מינימום. ואם כבר הזכרנו את החוסר במינימום, הבה נדבר גם על המקסימום – 70,000 ₪ לאדם בשנה קלנדרית. מה שמאפשר לכם, כמשפחה, בעצם, ליצור תוכנית חסכון משתלמות המורכבות מ-70,000 ₪  לכל אחד מבני המשפחה בכל שנה, אשר מצטברות לסכומים נאים.

 

אפשרות קבלת הלוואה

הזכרנו את האפשרות למשוך כספים בכל עת, אז בואו נדבר גם על אופציית מימון נוספת, לקיחת ההלוואה. קופות גמל להשקעה מאפשרות לכם לקחת הלוואה של עד כ-80% מהסכום הנמצא בה מהגוף המוסדי המנהל אותה, למשך תקופת החזר של עד לשבע שנים, בריבית נמוכה מזו שתקבלו על הלוואה בנקאית. זאת, מבלי לאבד את זכויותיכם בקופת הגמל, כפי שעלול לקרות בעת משיכת הכסף.

 

עם כל היתרונות הללו, לא מפתיע כי קופות הגמל להשקעה הפכו לאחד מאפיקי החיסכון הפנסיוני המועדפים בישראל.

 

 

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר

מאשר את תנאי השימוש באתר. לצפייה בתנאי השימוש לחץ כאן.

לקבלת הצעה אטרקטיבית בחינם וללא התחייבות

מלאו את הפרטים הבאים

מאשר את תנאי השימוש באתר. לצפייה בתנאי השימוש לחץ כאן.


קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
הכירו את הסוכנים שלנו

סגור

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר

מאשר את תנאי השימוש באתר. לצפייה בתנאי השימוש לחץ כאן.

כניסת סוכנים

סגור

סגור

הצטרפות לניוזלטר