הקרב האימתני בין חברות הביטוח הישיר לסוכני הביטוח

תאריך פרסום: 18 בדצמבר 2017
סוכני ביטוח נגד ביטוח ישיר

השנים האחרונות שינו את פני שוק הביטוח. אחר שנים בהן מגמת ה"עשה זאת בעצמך" שלטה. המחשבה של "למה לשלם למתווך (לסוכן מקצועי) שעומד ביני ובין הכסף שלי? כי הרי אפשר לקצץ, לא?". פתאום התחדדו הדברים, והציפו את התובנה שלמה שכתוב באותיות הקטנות ישנה חשיבות לא פחותה (ובמקרים רבים, אפילו גדולה יותר) מלכל מה שכתוב באותיות הגדולות. לא מפתיע, כי אחד התחומים שבהם התובנה הזו הינה משמעותית במיוחד, היא תחום הביטוח. זאת מכיוון שסוכן ביטוח מהימן ואמין, כזה שטובתכם כלקוחותיו עומדת מול עיניו, הוא זה שיכול להוות את ההבדל בין פוליסת ביטוח אחידה (שבמקרים רבים, איננה מתאימה למבוטח, אבל הוא לא יודע על כך, כי זה מה שמציעים לו, וזה "מה שיש") לבין פוליסה שהתמהיל שלה מותאם ותפור במיוחד עבור המבוטח.

 

למה אני צריך סוכן ביטוח? מה לא בסדר בחברות הביטוח הישיר?

אין ספק שהקדמה והאוטומציה הביאו תחת כנפיהן דברים טובים רבים, אבל פוליסות הביטוח הישיר הנרכשות באופן עצמאי אצל חברות הביטוח הגדולות – אינן אחד מהם. נכון, הן מאפשרות לכם להזמין פוליסת ביטוח גם באמצע הלילה, אבל, בעידן בו לפוליסת הביטוח שלכם אין אבא ואמא, אין מי שיעזור לכם לבחור ולהיוועץ בו, (וכשיש, הוא, באופן טבעי משרת את האינטרסים של חברת הביטוח שמשלמת את שכרו, ולא את אלה שלכם) – ברור כי הצורך בליווי של איש מקצוע – סוכן ביטוח מהימן, צף ועולה שוב.

 

ומה בנוגע לעלויות?

אחד מהיתרונות היחסיים בהן מנפנפות חברות הביטוח מול סוכני הביטוח, הן העלויות המצומצמות, שבהן, לכאורה, הן מציעות את הפוליסות שלהן ללקוחותיהן. בנוגע לטענת הפרשי העלויות לטובת חברות הביטוח הישיר, ישנם מספר דברים שיש לקחת בחשבון:

 

הראשון בהם, הוא כי עלויות הפעלת חברת ביטוח הן גבוהות בהרבה מעלויות פעילותו של סוכן (פעיל ככל שיהיה). חברת ביטוח העוסקת בשיווק ישיר מפעילה מוקדי מכירות ושירות לקוחות ענקיים, וגם, מפרסמת את עצמה במדיות השונות. כך שגם אם אתם לא מבינים גדולים בעסקים, מעט נאיבי מצידכם יהיה להניח שמישהו אחר, מלבד לקוחותיה, מממן את העלויות של היקף הפעילות הגדול של חברה כזו.

 

שנית, הנזקים הכספיים העלולים להיגרם בעת רכישת פוליסת ביטוח באופן עצמאי (או בהיעדר הכוונה מקצועית מינימלית) מתגלים בשלב מאוחר יותר, בשלב שבו אתם נזקקים לכסף בשל קרות האירוע הביטוחי. אז אולי תצליחו לחסוך עשרה שקלים בחודש בעלות הפוליסה השוטפת, אבל כשתגיע העת לפדות את כספי ביטוח אובדן כושר העבודה שלכם, לדוגמה, אתם עלולים לגלות כי בדיוק נגד מה שקרה לכם, אתם לא מכוסים.

 

ושלישית, חברות הביטוח נבדלות זו מזו באיכותם של הביטוחים שהן משווקות בכל תחום, והעסקת חבילה שהן מציעות מאוד מוגבלת ושבלונית. ולכן הן מוגבלות מאוד ביכולתן להתאים עבור הלקוח את המוצר לו הוא זקוק תוך התחשבות במחיר שהוא יכול להשקיע. דבר שסוכן ביטוח טוב יכול לבצע ללא קושי ובהתאמה אישית.

 

לסיכום:

כבודן של חברות הביטוח הישיר והפוליסות שלהן במקומן מונח, אבל עלותן האמיתית יקרה בהרבה מעלותה של אותה פוליסה ספציפית, בעיקר, משום שהן מעניקות לכם את האשליה שיש לכם כיסוי ביטוחי, שלמעשה, אין לכם. אין לכם עם מי להתייעץ, אין לכם מי שישרת את האינטרסים שלכם, אין לכם מי שיעזור לכם באופן שוטף. ובשעת המבחן, בקרות מקרה ביטוחי? תצטרכו לעבור מבוך של מבחן אינטליגנציה טלפוני על מנת שתצליחו לזכות ולדבר עם מוקדן אנושי, שבבירור, משרת אינטרסים שאינם שלכם! איכשהו, לא נראה לנו שפוליסות כאלה הן מה שאתם זקוקים לו!

 

אנו בסלע סוכנות לביטוח בע"מ מתאימים לכל לקוח ועמית את מטרות הביטוח והתכנון הפיננסי הטוב והמתאים ביותר לצרכיו. כל זו בצורה אובייקטיבית, במקצוענות, מומחיות, ותוך ליווי, שירות ותמיכה לכל אורך הדרך. הלקוח יכול להיות סמוך ובטוח שיקבל את ההצעה המשתלמת ביותר עבורו. הכוח כולו בידיו של הלקוח ורק נותר לכם לבטוח. 

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר

מאשר את תנאי השימוש באתר. לצפייה בתנאי השימוש לחץ כאן.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
הכירו את הסוכנים שלנו

סגור

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר

מאשר את תנאי השימוש באתר. לצפייה בתנאי השימוש לחץ כאן.

כניסת סוכנים

סגור

סגור

הצטרפות לניוזלטר