הרפורמה בביטוח הבריאות

תאריך פרסום: 8 בנובמבר 2018

הממשלה דואגת לשפר את רפורמת הבריאות בכל פעם. דורית סלינגר, הממונה על אגף שוק ההמון, משרד האוצר וביטוח וחיסכון, השיקה את הרפורמה החדשה בתחום הבריאות. רפורמה זו נועדה להגביר את התחרות בין סוכנויות הביטוח והחברות המציעות ביטוחים שונים, וכן לספק לצרכן את כל המידע הרלוונטי ולאפשר לו לבחור בביטוח הפרטי המשתלם ביותר עבורו.

הרפורמה בביטוחי הבריאות – מה זה אומר?

אלה כמה שינויים משמעותיים שמבטיחה רפורמת הבריאות החדשה אשר כל מבוטח צריך להכיר:

  • השוואת מחירים נוחה יותר – אם בעבר כל ביטוח בריאות כלל מאפיינים שונים, שהרי בעקבות הרפורמה החדשה כוללים הביטוחים מאפיינים זהים בשינויים קלים. מאפיינים אלה מעניקים שקיפות מלאה ללקוח ומאפשרים לו להשוות מחירים ולבחור ביטוח טוב במחיר הוגן ומשתלם.
  • עדכון תמידי של הביטוחים – לפני החלת הרפורמה לא בוצעו שינויים כלשהם בביטוחים. מעתה מתעדכנים ביטוחים אלה בכל שנתיים בקירוב בהתאם לשכלולים הטכנולוגיים השונים. הביטוח מתעדכן מבחינת המחיר ומבחינת היקף הכיסויים, כך שיוכנסו כיסויים רלוונטיים במקום כיסויים פגי תוקף. השדרוג של הכיסויים מתבצע במהירות, ללא צורך בקבל אישור מהמבוטח וללא הצהרת בריאות.
  • הוזלה במחירים ושירות טוב – הרפורמה החדשה יוצרת תחרות בריאה בין חברות הביטוח: היא גורמת להן להוזיל את מחירי הביטוח מצד אחד, ולספק שירות טוב ואמין יותר ללקוחות מצד שני.

יש גם חסרונות

כל רפורמה של משרד האוצר נועדה בסופו של דבר לשפר את המצב הקיים, ורפורמת הבריאות אכן עושה זאת. אף על פי כן, כדאי להיות מודעים לכמה חסרונות. ראשית, עדכון הרפורמה אחת לשנתיים עשויה לתרום למבוטח ולשכלל את הביטוח שלו, אך לא תמיד זה כך. הביטוח עובר עדכונים שוטפים, פעמים רבות ללא ידיעתו של המבוטח, עדכונים אשר עלולים לייקר את הביטוח ולהפחית בכיסוי הניתוחים והשירותים הרפואיים שהוא מכסה. שנית, הרפורמה החדשה מצמצמת את מאפייני הפוליסות בכך שהיא מאחדת אותן, ובכך מתמקדות חברות הביטוח יותר במחיר הפוליסה ופחות באיכותה.

על מי חלה רפורמת הבריאות?

הרפורמה החדשה בביטוח הבריאות אינה חלה על כל המבוטחים באופן גורף. הרפורמה תחול על אדם אשר רכש ביטוחי בריאות בעת החלת הרפורמה. לא יחולו שינויים בביטוחים של אדם אשר רכש אותם בשנים שקדמו לרפורמה, אך הוא יכול לבחור אם להמשיך להחזיק בביטוח או להצטרף לביטוח במסגרת הרפורמה החדשה. כמו כן, הרפורמה אינה חלה על כל סוגי הביטוח, אלא רלוונטית בעיקר לביטוחים המכסים טיפולים וניתוחים אשר נועדו להחליף ניתוח. ביטוחים כמו כיסויים עבור השתלות, תרופות מחוץ לסל, מחלות קשות או טיפולי שיניים אינם כלולים ברפורמה.

מה עושה מי שיש לו ביטוח קבוצתי?

ביטוח הנרכש עבור קבוצה של עובדים או מנהלים פג בכל כמה שנים והרפורמה החדשה מונעת את החידוש האוטומטי שלו. קיימות שתי דרכים שבהן ניתן להבטיח את כיסוי ההוצאות הרפואיות בעת צורך. הדרך האחת היא לעבור לתכנית פוליסה אחידה עם סיום הביטוח הקבוצתי, והשנייה היא לעזוב את הביטוח הקבוצתי ולהצטרף לביטוח פרטי.

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר

מאשר את תנאי השימוש באתר. לצפייה בתנאי השימוש לחץ כאן.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
הכירו את הסוכנים שלנו

סגור

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר

מאשר את תנאי השימוש באתר. לצפייה בתנאי השימוש לחץ כאן.

כניסת סוכנים

סגור

סגור

הצטרפות לניוזלטר