ביטוחים כפולים? כיסוי חסר? מעבירים את השליטה חזרה לידי המבוטח!

תאריך פרסום: 27 בדצמבר 2017
בדיקת מצב ביטוחי

למרות שהתדמית הרווחת של הישראלים היא של כאלה שמחוברים למציאות, יודעים בדיוק עבור מה הם משלמים ואינם רוצים לצאת פראיירים. מדהים, עד כמה, כאשר מדובר בתחום הביטוח, כל התדמית הזו מתנפצת. למעשה, ניתן לומר בצורה חד משמעית למדי, כי למרבית הישראלים אין שמץ של מושג באלו חברות ביטוח הם מבוטחים, איזה ביטוחים יש להם, כנגד אלו מקרים ביטוחיים הפוליסות מכסות אותם והאם יש להם ביטוחים כפולים, או, לחילופין, תחומים בהם אינם מכוסים כלל!

 

 

למה, בעצם, אנחנו נחפזים לתת את האחריות לביטוחים שלנו למישהו אחר?

מרבית חיינו כבוגרים אנחנו מבלים במרוץ נגד הזמן, אנחנו חייבים להסתגל למציאות משתנה, לצורך ללמוד להשתמש בטכנולוגיות חדשות שנוצרו, בצורך להדביק פערים שנפתחו, בצורך להחליט החלטות. אנחנו מודעים, פסיכולוגית, לחוסר יכולתנו לעמוד (אם מבחינת הזמן העומד לרשותנו ואם מבחינת הידע הקיים שלנו) בכל הדרישות הקיימות כל הזמן, ולכן, כל אימת שנכנסת לחיינו חלופה שנראית מקצועית דיה ושמציעה לנו להקל אפילו רק על חלק מהעומס המוטל על כתפינו, אנחנו ששים לאמץ אותה בשתי ידיים. כך, לכאורה, האינטרסים שלנו אינם נפגעים (כי ישנו גוף מקצועי ששומר עליהם) ואנחנו יכולים להתפנות לדברים בהם אנחנו טובים יותר.

 

 

תחום הביטוח כמראה משקפת

קל מאד להבחין בנטייה זו לסמוך על אחרים בעיקר בתחום הביטוח, מאחר ועד לפני מספר שנים, מעסיקים היו אלה שקבעו באופן בלעדי את כל הפרטים שנגעו לביטוחים בהם היו מבוטחים עובדיהם. עם השנים, הסתבר שהאינטרסים של העובדים והמעסיק אינם בהכרח זהים, ולכן, בעקבות צו ההרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק שפורסם ב-2008, נאלצו העובדים להפשיל את שרווליהם, ואחרי שנים רבות בהן בטחו במעסיקיהם בעיניים עצומות, הם הפכו להיות האחראים לבחירת ביטוחיהם בעצמם. מהלך זה אמנם פתר באופן נקודתי את נושא קרנות הפנסיה וביטוחי המנהלים, אבל הותיר על כנן בעיות אחרות, כמו כפל ביטוחים או כיסויים ביטוחיים חסרים בתחומים שאינם ביטוח פנסיוני (כמו תחום ביטוח הבריאות, לדוגמה) ותשלומי יתר.

 

 

כיצד נוצר כפל ביטוחי (ביטוחים כפולים)?

אם ניקח את נושא קרנות הפנסיה, למשל, נגלה כי רוב המעסיקים היו שומרי חוק והפרישו כספים לקרנות הפנסיה, גם לפני שהחוק חייב אותם לעשות זאת. אבל, אם עברתם ממקום עבודה אחד לאחר, לפני שנכנס החוק לתוקפו, מרבית הסיכויים הם שסוכן הביטוח של המעסיק החדש פתח לכם קרן פנסיה חדשה, ולא בדק הימצאותה של קרן קודמת, כך שנוצרו לכם מספר "זנבות" פנסיוניים. או, דוגמה נפוצה נוספת היא הכפילות בין ביטוחי הבריאות הפרטיים לבין כיסויי אפיקי השב"ן (שירותי בריאות נוספים) השונים שמציעות קופות החולים למבוטחיהן.

 

 

אלו מקרים נוספים ישנם בהם אתם עלולים להפסיד בגלל שאינכם מעורבים במתרחש?

בחלק מהמקרים, סוכן מכירות מחברת ביטוח כלשהי משכנע ונמרץ מידי (שכאמור, אתם מוותרים מראש על בדיקת הרכב הפוליסה שהוא מציע לכם, מחוסר ידע או מתוך חוסר רצון להתעמק) עלול למכור לכם פוליסת ביטוח שעלות הביטוח שלה גבוהה בהרבה מהמקובל, אבל, לעומת זאת, באופן לא מפתיע – הכיסוי שלה לוקה מאד בחסר.

מאחר והוא מתוגמל על כל פוליסה כזו, ברור לגמרי כי זהו האינטרס שלו, אבל האם זה גם האינטרס שלכם? סביר להניח שלא!

 

 

מבולבלים? לא אנחנו! אנו מציעים לכם:

בדיקת כל פוליסות הביטוח שלכם, תוך שימת לב לביטוחים כפולים או כיסויים ביטוחיים חסרים, איתור פוליסות ביטוח הקיימות על שמכם בכל המסלקות הפנסיוניות, פגישה למיטוב פוליסות הביטוח הקיימות והמלצה לשיפורן – מסוכנות ביטוח העובדת מול כל חברות הביטוח בארץ (ולכן, המלצותיה מרוכזות באינטרס של המבוטח ולא באינטרס של חברת ביטוח זו או אחרת!). וכל הטוב ניתן ללא עלות וללא התחייבות!

 

 

זה לא מצריך מכם כל התעסקות, מבוצע עבורכם כשירות ואיננו דורש התחייבות מקדימה מצדכם – כל מה שעליכם לעשות, זה רק להשאיר את פרטיכם בטופס, ומשם, אנחנו נעשה את השאר. הנה, כבר עשיתם את הצעד הראשון שלכם לכיוון פוליסות משתלמות ומתאימות לכם הרבה יותר ובדרך לחסוך המון כסף!

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר

מאשר את תנאי השימוש באתר. לצפייה בתנאי השימוש לחץ כאן.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
הכירו את הסוכנים שלנו

סגור

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר

מאשר את תנאי השימוש באתר. לצפייה בתנאי השימוש לחץ כאן.

כניסת סוכנים

סגור

סגור

הצטרפות לניוזלטר