איך להפיק יותר מקופת הגמל הקיימת?

תאריך פרסום: 6 באוגוסט 2017
קופת גמל מתפצלת למסלולי השקעה רבים

 

תושבים רבים בישראל עובדים בעבודות תובעניות מהבוקר ועד הליל לא רק כדי לפרנס את משפחתם ואת עצמם, אלא גם כדי לחסוך סכומי כסף מכובדים אשר יאפשרו להם להתקיים בכבוד לעת זקנה. בין אפשרויות החיסכון הרלוונטיות ישנן קופות גמל, ביטוחי מנהלים, וקרנות פנסיה – אפיקים פנסיוניים לשכיר או עצמאי המאפשר למבוטח לחסוך כסף לטווח בינוני או ארוך.

 

לחסוך בקופת גמל

קופת הגמל מאפשרת למבוטח לחסוך כספים לקראת גיל הפרישה ואף לזכות בהטבות מס כגון פטור מלא ממס (תלוי בגיל וסיבת המשיכה). מדובר בחיסכון בסיסי למדיי שאינו כולל ביטוחים כמו ביטוח עבור אובדן כושר עבודה או ביטוח שארים, אך ניתן להוסיף אותם באופן עצמאי תוך התייעצות עם סוכן ביטוח. עובד שכיר יכול להפקיד עד 7% משכרו, בעוד המעסיק רשאי להפקיד עד 6.5% מהשכר בנוסף לתוספת של 8.33% כפיצויים. עובדים עצמאיים יכולים להפקיד לקופת גמל עד 16% משכרם כמו גם לזכות בהטבות מס ובניכויי מס.

 

להכיר את אפיקי ההשקעה

קופת גמל מתפצלת למסלולי השקעה רבים – החל ממסלולים הכוללים השקעה במניות ועד למסלולי אגח"ים (אגרות חוב ממשלתיות). חשוב לציין כי מרבית העמיתים רשומים למסלול כללי, מסלול אשר לא מתאים בהכרח למצבם הכלכלי וליכולות ההשקעה שלהם. כדי להגיע למצב של מקסום רווחים ולהפיק מקופת הגמל את מרבית הכספים, תוך קבלת תשואות גבוהות יותר, יש צורך להתאים את המסלול הנכון למצבו הכלכלי של החוסך בהתאם לגילו, הצורך בכסף והאם מדובר באדם אשר אוהב סיכונים או משתדל להימנע מהם. אלה כמה מבין המסלולים העיקריים המוצעים למבוטחים:

  • מסלול השקעה כללי – זהו מסלול ההשקעה הנפוץ ביותר. הוא מרכז בתוכו עד 30% – 40% (משתנה) מהמניות בעוד יתר הכסף מושקע באגח"ים של המדינה, אג"ח קונצרני ומזומנים. מסלול זה מתאים בעיקר לחוסכים צעירים לטווח ארוך.
  • השקעה במניות – מסלול השקעה המיועד לחוסכים צעירים אוהבי סיכון, ההשקעה במסלול זה היא לטווח ארוך ההשקעה במסלול זה היא עד 75% מניות והיתר באג"ח ומזומן.
  • מסלול אג"ח – מסלול סולידי, שבמסגרתו משקיעים בדרך כלל עד 10% מניות. המסלול בעל רמת סיכון נמוכה, מיועד לחוסכים מבוגרים לקראת פרישה ולמשקיעים אשר אינם מעוניינים לסכן את כספם.

המסלול של קופת גמל להשקעה

תכנית קופת גמל להשקעה היא תכנית של משרד האוצר המוצעת על ידי חברות ביטוח ובתי השקעות כגון פסגות, אלטשולר שחם, ילין לפידות, מיטב ד"ש, הראל, מנורה ומגדל. במסגרת התכנית יכול המבוטח להשקיע במוצר דרך הפקדה חודשית או הפקדה חד פעמית של עד 70,000 ₪ בשנה למטרת כל חיסכון (חיסכון לילד, לקראת גיל פרישה, לימודים וכדומה). כמו כן, ניתן למשוך את כספי קופת הגמל בכל עת בתשלום מס רווחי הון של 25%. דרך נוספת לקבל את הכסף מקופת הגמל היא למשוך את הכסף  מגיל 60 לקצבה בלבד ובכך לקבל פטור ממס. 

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר

מאשר את תנאי השימוש באתר. לצפייה בתנאי השימוש לחץ כאן.

לקבלת הצעה אטרקטיבית בחינם וללא התחייבות

מלאו את הפרטים הבאים

מאשר את תנאי השימוש באתר. לצפייה בתנאי השימוש לחץ כאן.


קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
הכירו את הסוכנים שלנו

סגור

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר

מאשר את תנאי השימוש באתר. לצפייה בתנאי השימוש לחץ כאן.

כניסת סוכנים

סגור

סגור

הצטרפות לניוזלטר