למה עצמאים חייבים ביטוח אובדן כושר עבודה?

תאריך פרסום: 17 בדצמבר 2017
אובדן כושר עבודה לעצמאים

למרות ששכירים נוטים לקנא בעצמאים על החופש שיש להם בעבודה, נראה כי תחושת "הדשא של השכן ירוק יותר" איננה נכונה במיוחד.

 

בכל הנוגע לפגיעה, מחלה או תאונה, הגורמת לאובדן ימי עבודה, לא רק שעצמאים אינם זכאים לדמי אבטלה, אלא שבמקרה של עסק קטן, אשר, רובו ככולו, נשען על כתפי בעל העסק, פגיעה כזו תגרום להקטנה מהותית בהכנסות העסק, בעוד ההוצאות – תישארנה זהות להוצאות הרגילות של העסק.

 

ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאים – מה חשוב לבדוק?

במידה ויש לכם פוליסה כזו, או שאתם שוקלים לרכוש אחת, ישנם מספר רכיבים שחשוב מאד לוודא את הימצאותם:

 

  • תשלום פרמיות אחרות במקרה של אובדן כושר עבודה – לעיתים, משולב כיסוי אובדן כושר העבודה בחיסכון, בביטוח חיים ונכות וכן הלאה. במקרה כזה, תהיו חייבים לוודא, כי בפוליסה קיים סעיף המבטיח כי הפרמיה לביטוח תמשיך להיות משולמת, כל עוד נמשך מצב אובדן כושר העבודה.
  • דיוק בהגדרת אובדן כושר העבודה – מאחר ולאובדן כושר עבודה ישנם סוגים רבים ושונים והיקף ההגדרה לאובדן כושר העבודה, לרוב, הינו נגזרת של סוג אובדן כושר העבודה (למשל, הגדרת אובדן כושר עבודה באחוזים מסוימים), לעצמאים חשוב לבחור את ההגדרה המקיפה והמכסה כמה שיותר.
  • הגדרת מקצוע נכונה – רכיב נוסף בתמחור הפוליסה הוא הגדרת מקצועו של המבוטח. הגדרת המקצוע חייבת להיות מדויקת ולכלול כמה שיותר סיכוני פגיעה מקצועיים, אשר עלולים להתרחש בשל עיסוקו של המבוטח. כך, ברור, למשל, שמפקח בניה יהיה מכוסה כנגד סיכונים שונים מאלה שנגדם יהיה מכוסה מנהל מכירות.
  • התקופה שתחלוף מרגע קרות האירוע הביטוחי ועד לתחילת התשלום – פרק הזמן הסטנדרטי לפוליסת אובדן כושר עבודה הוא כ-90 יום, מה שעלול להיות מאוחר מידי עבור עצמאי שעל כתפיו מוטלת האחריות לעסק. לכן, יש לוודא כי פרק הזמן הזה יהיה קצר ככל שניתן.
  • ההכנסה המבוטחת – במקרה של תביעה, תתבקשו להציג אישור רפואי על אובדן כושר העבודה ואישור רו"ח על ההכנסה שהייתה לכם בפרק הזמן שלפני אובדן כושר העבודה, וניתן לבטח את ההכנסה בגובה של עד 75% מגובהה, חשוב להיות מודעים לסכום ההכנסה המבוטחת הנקוב בפוליסה.

 

 

במקרה ומדובר בעסק קטן המעסיק עובדים, הבעיה מורכבת עוד יותר, ועלולה לגרום למפולת דומינו, שתסתיים בקריסתו הפיננסית של העסק. כך שגם אם עבור שכירים ביטוח אובדן כושר עבודה הוא פוליסה שכדאי שתהיה, עבור עצמאיים – פוליסה כזו היא חובה!

 

 

אתם מוזמנים להשאיר פרטיכם ונדאג לתאם בעבורכם פגישה עם אחד מהסוכנים המומחים מבית סלע סוכנות לביטוח. הפגישה שתינתן על ידינו הינה פרטנית ומותאמת אישית לכל לקוח והיא ניתנת ללא עלות וללא התחייבות.

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר

מאשר את תנאי השימוש באתר. לצפייה בתנאי השימוש לחץ כאן.

לקבלת הצעה אטרקטיבית בחינם וללא התחייבות

מלאו את הפרטים הבאים

מאשר את תנאי השימוש באתר. לצפייה בתנאי השימוש לחץ כאן.


קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
הכירו את הסוכנים שלנו

סגור

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר

מאשר את תנאי השימוש באתר. לצפייה בתנאי השימוש לחץ כאן.

כניסת סוכנים

סגור

סגור

הצטרפות לניוזלטר